Changsha SAIYISI Technology Co. Ltd

kõik kategooriad

Avaleht> Case&News

Näpunäiteid õhutõstukite transportimiseks

Aeg: 2022-08-29 Tabamused: 97

未 标题-2

Kõik õhutõstukid ei ole võrdsed ja seetõttu on oluline tagada, et mõistaksite oma sisemisi ja lõhki.

Õhutõstukid on sõidukile paigaldatud seadmed, mida kasutatakse töötajate abistamiseks kõrgemal tasemel ülesannete täitmisel. Kas olete neid märganud, kui kommunaalettevõte töötab elektriliini kallal, või võib-olla laseb ettevõtte kontor aknaid puhastada. Tänu nende liikuvusele ja paindlikkusele on need redelitega võrreldes mugavad tõstevahendid.

Kuid enne, kui saate oma tööde ja ülesannete täitmisel oma tõstukiga abistada, on vaja tõsta tõstuk sihtkohta. Mõelge mõnele neist näpunäidetest tagamaks, et teie õhutõstuk jõuab teie töökohale ohutult ja kindlalt. Korralik transiit ei taga mitte ainult teie seadmete, vaid ka teie ja teie kaasoperaatorite turvalisust. Kaasatud on ka teave õhutõstukite kasutamise ohtude ja selle kohta, kuidas kontrollida, kas tõstukid töötavad optimaalselt.

1. Tutvuge oma kasutusjuhendiga

Kõik õhutõstukid ei ole võrdsed ja seetõttu on oluline tagada, et mõistaksite oma sisemisi ja lõhki. See on oluline mitte ainult siis, kui kasutate oma töö tegemiseks tõstukit, vaid see on oluline ka siis, kui laadite tõstuki veokile ja proovite seda maha võtta. . Need hetked on üliolulised, sest vale samm võib põhjustada seadmete kahjustamist ja kehavigastusi teile või teie töökaaslastele.

2. Valmistage oma tõstuk transportimiseks korralikult ette

Tõstuki transportimiseks ettevalmistamisel veenduge, et poom on täielikult sisse tõmmatud ja mitte välja tõmmatud. Kui sellel on 360-kraadine pöördlaud, veenduge, et sellel on ringikujulised rattad ja kõik teljed on täielikult sisse tõmmatud. Kui teie tõstuk on käärtõstuk, veenduge, et see oleks täielikult langetatud ja kokku pandud.

Tõstuki valesti paigutamine enne transportimist võib põhjustada õnnetuse, kahjustada tõstukit ning vigastada ennast ja ümbritsevaid inimesi.

3. Kokkupõrgete ja muude õnnetuste vältimine transpordi ajal

Kui teie tõstukil on pöördlaud, veenduge, et see oleks korralikult lukustatud, et see transportimise ajal ei pöörleks ega kõiguks. Ka see võib kahjustada teie sõidukit või reisijaid. Halvim stsenaarium kahjustab teie ümbrust, kui õhutõstuk liigub ümber.

4. Vältige kallutamisi

Olenemata sellest, kas teie tõstukid on kergemal küljel või raskemad kui enamik, on mõistlik kasutada sidumiskette ja rihmasid, et hoida masinat ja kõiki liikuvaid osi transportimisel maas. Selle eiramise tagajärjeks võivad olla vabalt liikuvad osad, näiteks plaadimängija, kui see pole lukustatud, või poom kogemata välja venitada mõne veidra juhuse tõttu. Kõik need õnnetused võivad kahjustada teie sõidukit, seadmeid ning vigastusi töötajatele ja kõrvalseisjatele. Samuti võib see aidata ära hoida õhkutõusmist, kui seda ei pargita korralikult teie veokile. Parim on tagada, et teie sidumisketid ja -rihmad on mõeldud spetsiaalselt sõidukite ja raskete osade jaoks.

5. Õhutõstuki laadimine ja mahalaskmine

Tõstuki peale- ja mahapanemisel olge väga ettevaatlik ja sõitke veokile peale või maha astudes väga aeglaselt. Õnnetuste vältimiseks veenduge, et teil on üks või kaks töökaaslast, kes teid veokile sisse ja sealt maha juhatavad. Teine või kolmas silmapaar võib samuti aidata tagada, et tõstukiga tõstukilt maha tõstmisel töökohale ei juhtuks kokkupõrkeid.

6. Rahvusvaheline saadetis

Kui teil on mingil põhjusel vaja transportida oma tõstukeid välismaale või üle rahvusvahelise piiri, on kõige parem konsulteerida kvalifitseeritud kaubavedajaga, kes aitab selliste seadmete teisaldamisel.

Seoses OSHA-le vastavate toimingute ja väljaõppega

Veenduge, et teil või teie õhutõstukite operaatoritel on õige kvalifikatsioon nõuetekohase koolituse kaudu. Samuti on olemas koolituskursused ja programmid, mis aitavad ka teie operaatoreid õhutõstukite kasutamiseks paremini ette valmistada. Kõikjal, kus teie operaatorid peaksid läbima õhutõstekoolituse, veenduge, et nende koolitus hõlmaks selliseid tegureid ja probleeme nagu:

· Elektriohud, elektrilöögid ja nendega toimetulemise või nende vältimise kord;

· esemete kukkumise ja kukkumise ohud ning nendega toimetulemise protseduurid;

· Ohtlike tingimuste hindamine ja nende vältimine;

· Õhutõstuki õigete toimingute mõistmine;

· Õhutõstuki kasutamise teadmiste ja oskuste demonstreerimine pärast õigete toimingute õppimist; ja

· Seadmete kontrolli teostamine.

Ümberõpe tuleks läbi viia ka siis, kui peaks juhtuma õnnetus või kui avastatakse töökohal esinev oht, mida operaator ei käsitlenud. Õigete ohutusprotseduuride tagamine võib päästa elusid ning vältida seadmete ja ümbruse kahjustamist.

Seoses seadmete nõuetekohase kontrollimisega

Teie õhutõstuki nõuetekohane ülevaatus võib muuta optimaalse toimimise ja ülesande kestel rikke vahel, mis jätab töötaja luhtuma.

OSHA soovitab teil enne tõstukiga töötamist mis tahes töövahetuse ajal kontrollida järgmisi komponente:

Sõiduki kohta, millega tõstuk on koormatud:

· Kontrollige oma vedeliku taset (õli, hüdraulika, kütuse ja jahutusvedeliku taset) ja otsige lekkeid, mis võivad neid tasemeid mõjutada.

· Kontrollige rataste ja rehvide terviklikkust ja rõhku.

· Kontrollige aku töökindlust.

· Kontrollige madalama taseme juhtnuppe.

· Kontrollige oma rooli ja pidureid defektide või veidrate muutuste suhtes.

· Kontrollige oma tulesid, näidikuid ja helisignaali, et veenduda, et need töötavad korralikult.

Need on ohutuse seisukohalt olulised, eriti kui peate teavitama teisi enda läheduses oma kohalolekust ja töö tegemisest.

Mis puudutab õhutõstuki enda komponente:

· Veenduge, et töö- ja hädaolukorra juhtseadised on töökorras.

· Kontrollige, kas teil on pardal vajalikud kaitsevahendid.

· Kontrollige hüdro-, õhu-, pneumo-, kütuse- ja elektrisüsteeme.

· Kontrollige kõiki isolatsioonikomponente.

· Jälgige puuduvate hoiatuste või juhiste märgistust. Kui need puuduvad, tuleks need asendada.

· Kontrollige lukustustihvte, kinnitusi, kaableid ja juhtmestikeid.

· Kontrollige oma kaitsepiirete süsteemi.

· Otsige üles kõik puuduvad või lahtised osad ja teatage neist. Need võivad põhjustada kukkumisõnnetusi, seadmete rikkeid ja vigastusi.

Professionaalne abi seadmete tarnimisel

Mõnel juhul võite avastada, et vajate tõstuki transportimisel professionaalset abi. Professionaalsete teenuste abil saate oma seadmed ohutult ja kiiresti viia sinna, kus seda vajate, ning kolmanda osapoole abiga vähendate ka võimalust, et teie enda operaatorid ja töötajad satuvad teie transportimise käigus vigastuste ohtu. õhutõstuk.

Ükskõik millise viisi te oma tõstukite transportimiseks valite, pidage meeles, et ohutus peaks olema teie kõrgeim prioriteet. Nõuetekohase väljaõppe ja ettevaatusabinõude abil saate oma tõstukid viia sinna, kus neid töö tegemiseks vaja läheb.


Kuumad kategooriad